Hledáme člověka, skupinu lidí nebo menší rodinu, která by pomohla s chodem rodinného statku usazeného v menší vesnici v Polabí. Konkrétně se jedná o obec Jiřice, okr. Nymburk. Obec se nachází poblíž Lysé nad Labem, Benátek nad Jizerou, Milovic (dobré autobusové spojení do těchto měst) a díky vzdálenosti od dálničního sjezdu můžete být na pražském Černém Mostě za 30 minut a v Mladé Boleslavi za 20 minut.

Co nabízíme?

Ubytování:

  • Garsonka v 1. patře velkého sdíleného domu…9000 Kč/měsíc včetně elektřiny a vody
  • část pozemků vhodných k umístění maringotky či jiného typu mobilního domu (s možností využívat sociální zařízení ve sdíleném domě a připojení na elektřinu) …5000 Kč/měsíc včetně elektřiny a vody

Nájemné je možné si odpracovat😊 A to manuálně na statku, ale jsme otevřeni i Vašim návrhům. Délka nájmu je taktéž na domluvě.
Část sdíleného domu, dvůr, zahrada a sad jsou využívané dětskou skupinou vedenou ve waldorfském duchu a alternativní základní školou. Obě skupiny jsou založeny na respektující výchově. Hledáme tedy někoho, kdo je na podobné vlně.

A k tomu v ceně:

  • ke společnému využívání chlévy, stodolu, řezárnu, skleník, sad a pole. Celková plocha sdílených nemovitostí je okolo 6000 m2 – je zde tedy spousta možností a vše závisí na domluvě.
  • možnost farmařit, chovat ovce, králíky, drůbež…
  • velká stodola: prostor je opravdu velkorysý, a proto by bylo možno jej využít i pro stavbu TINY HOUSE nebo pro podobně rozsáhlé projekty!
  • možnost zapojit se do chodu komunity a třeba se i něčemu přiučit

Dále nabízíme:

  • prostory k provozování řemesla
  • prostory vhodné pro víkendové či prázdninové kurzy a semináře

Nájemné dohodou.

Co očekáváme?

Tolerantní, trpělivé lidi souznící s přírodou, kteří se nebojí výzev a nemají problém se zapojením se do chodu statku a celé komunity.

Podmínky bychom rádi vyladili se zájemci. Více informací o statku najdete na našem fb, případně na www.statekjirice.cz a zájemcům jsme k dispozici na telefonním čísle: 728 448 756.

Těšíme se na Vás!

Za Rodinný statek Jiřice, 

Stanislava Fidlerová

Kategorie: Ostatní